Tazminat Avukatı

Ana Sayfa

Tazminat Avukatı

Kayseri Tazminat Avukatı

Tazminat, herhangi bir zarar karşılığında ödenen para olarak tanımlanabilir. Bu zarar, tazminat hukuku olarak bakıldığında iş kazası, iş akdi sonlandırılması gibi sebeplere bağlı olabilir. Diğer yandan Kayseri tazminat avukatı, haklı sebeplerle iş sözleşmesi fesihlerinde de işverenlerden alınabilir. Tüm tazminat sürecinizi yönetecek olan Büyükkale Hukuk & Danışmanlık firmamız ile Kayseri tazminat avukatı arayışlarınızı sonlandırabilirsiniz.

Kayseri tazminat avukatı denildiğinde akıllara gelen bir diğer konu tazminatın ne için alınabileceğidir. Burada da tazminat çeşitleri ortaya çıkar. Kayseri tazminat avukatı ile ihbar tazminatı başta olmak üzere, kıdem tazminatı, kötü niyet tazminatı ve yıllık izin ücreti alacağı şeklinde tazminatlar alabilirsiniz. Tüm bu saydıklarımız, iş sözleşmesinin feshine bağlı olarak işçinin Kayseri tazminat avukatı aracılığı ile elde edebileceği ödeneklerdir. Bunların yanı sıra bedensel iş göremezlik durumlarında veya ölüm halinde de iş akdi sonlandığından tazminat hakkı doğar.

Tazminat Avukatı Hangi Davalara Bakar?

Bazı maddi ve manevi tazminat olarak açılacak davalarda Kayseri tazminat avukatı ihtiyacı doğar. Tazminat davası genellikle ölüm ve yaralanma başta olmak üzere, maddi zarar veya çeşitli söylem ve eylemlerle manevi zararın oluştuğu durumlarda açılır. Kayseri tazminat avukatı aracılığıyla açılan bu davalar gerçek veya tüzel kişilere karşıdır. Söz konusu olan bir haksız fiil olduğu durumlarda, zarara uğrayan kişi tarafından haksız fiili uygulayan kişiye karşı tazminat davası açılabilir. Kayseri tazminat avukatı da bu davalara bakar.

Boşanma nedeniyle yaşanan anlaşmazlıkların giderilmesi için de Kayseri tazminat avukatına ihtiyaç duyulur. Henüz evlilik gerçekleşmemişken de davalık olunabilir. Nişan bozma nedeniyle veya takıların alınıp gitmesi, kaçılması sebepleriyle de Kayseri tazminat avukatına başvurulur. Bunların dışında herhangi bir iş kazası sebebiyle oluşan duruma karşı açılan davalara da Kayseri tazminat avukatı bakar. Kişiye saldırı, hakaret, hatalı uygulamalar, maddi ve manevi kayıpların yaşandığı her davada uzman avukatlarımız ile gerekli sonuç için çalışmalar yaparız.

Tazminat Avukatı Nerelerde Hizmet Verir?

Kayseri tazminat avukatı, çeşitli sebeplere bağlı olarak talep edilen maddi ve manevi tazminat davalarında hizmet verir. Bu davalar, uzlaşma veya arabuluculuk yöntemiyle sonuçlanabildiği gibi mahkemeye taşınan davalar da vardır. Hangi koşulda olursa olsun Büyükdere Hukuk ailesinin tüm avukatları olarak her süreçte müvekkillerimizin ve danışanlarımızın yanındayız. Kayseri tazminat avukatı ihtiyaçlarınızda da tüm bu süreci en iyi şekilde gerçekleştirmeyi amaçlarız.

Kayseri tazminat avukatı olarak bu alanlarda hizmet veririz:

 • İş kazaları sebebiyle oluşan maddi ve manevi tazminatlar
 • Hakaret, iftira gibi sözlü veya yazılı olarak fiilen yapılan davranışlardan sebep doğan tazminat hakları
 • Malpraktis sebebiyle açılacak davalar
 • Boşanma durumunda kusurlu olan tarafa karşı maddi ve manevi tazminatlar
 • İş akdinin haksız yere sonlandırılması, işten atma durumlarında kazanılan tazminat hakları
 • Askerlik nedeniyle işten ayrılma durumlarında kazanılan tazminat hakkı
 • Evlendikten sonra 1 yıl içinde işten ayrılan kadın işçinin evlilik sebebiyle işten ayrılmasıyla elde ettiği tazminat hakları

gibi çeşitli hakların aranması ve karşılığında bir ödeme sağlanabilmesi amacıyla Kayseri tazminat avukatı olarak talep ve ihtiyaçlarınızı dinleyip sizin için en doğru şekilde süreci yönetiriz.

Tüm bu bahsi geçen iş ve işvereni ilgilendiren durumlardaki tazminat hakları için, İş Hukuku davalarıyla da ilgilenen Kayseri tazminat avukatımız destekte bulunur. İşçinin bu hakları elde edebilmesi için Kayseri tazminat avukatı ile görüşmesi ve tüm detayları paylaşması gerekir. Tazminat hakkı için sigortalı olarak belirli bir dönem çalışılması gerekir. Her tazminat koşulunda değişebileceği gibi genellikle en az 1 tam yıl boyunca sigortalı ve 4857 Sayılı İş Kanununa tabi olarak çalışılması gerekir. Aksi durumda işçi tazminat haklarını kazanamayabilir.

Tazminat Avukatı Görevleri Nelerdir?

Her avukatın uzmanlık alanı farklı olduğu gibi bu uzmanlığa bağlı olarak edindiği görevler de farklıdır. Kayseri tazminat avukatı olarak da müvekkil ve danışanlarımızı dinleyerek istek ve ihtiyaçlarına en doğru şekilde yanıt vermek üzere planlamalar yaparız.

Kayseri tazminat avukatı görev alanı farklı olabilir. Tazminat Hukuku çok geniş bir alanı kapsar. Davanın özelliğine göre Asliye Hukuk Mahkemeleri veya İş Hukuku Mahkemeleri bu davalara bakabilir. Bu sebeple yalnızca Kayseri tazminat avukatı ihtiyacına bakmamak gerekir. Danışacağınız avukatın ihtiyacınız olduğu alandaki uzmanlık ve bilgisi de önemlidir. İhtiyacınıza göre İş Hukuku alanında uzman olan bir avukatımız veya Aile ve Miras Hukuku alanında uzmanlaşmış bir avukatımız ile görüşebilirsiniz. Davanın tipine göre avukat görevleri de değişebilmekle beraber, temelde ortak paydada buluşurlar.

Kayseri tazminat avukatı görevleri arasında ilk başta müvekkilin ihtiyaçlarının dinlenmesi sayılabilir. Davalı ve davacı taraflar arasında bir köprü görevi gören avukatlarımız uzlaşmanın olmadığı durumlarda mahkemede kendi müvekkilini savunur. Dava için gerekli olan belgelerin incelenmesi için talepte bulunabilir, bunları inceler, müvekkilinin lehine olacak şekilde karara bağlanması için çalışmalar yapar. Kayseri tazminat avukatı, Aile Hukuku ve boşanma davalarında eğer ortada bir çocuk varsa bunun için de ayrı bir velayet davası olabileceğinden bunun yönlendirmesini yapmakla yükümlüdür. Bu davalarda boşanmanın yanı sıra; tazminat, mal paylaşımı ve velayet konuları işlenir. Kayseri tazminat avukatı seçerken uzmanlığına göre seçmeniz bu açıdan da davanın olumlu sonuçlanabilmesi için bir avantaj oluşturur.

Tazminat Avukatı

İletişim Formu

  Bizimle iletişime geçin.
  +90 352 221 39 86 Hemen Arayın!

  Bizimle iletişime geçerek randevu alabilirsiniz. İletişim adreslerimiz İletişim Sayfamızdadır.

  Menü