İş ve İşçi Avukatı

Ana Sayfa

İş ve İşçi Avukatı

Kayseri İş Avukatı

Büyükkale Hukuk & Danışmanlık ekibi olarak Kayseri iş avukatı ihtiyaçlarınızda en iyi hizmeti sunmak için uzman avukatlarımızla hizmetinizdeyiz. Kayseri iş avukatı veya arabulucu arayışlarınız bulunuyorsa şuan doğru yerdesiniz. Tüm iş davaları süreçlerinde destek olacak bu alanda uzmanlaşmış avukatlarımız ile yaşadığınız sorunlu dönemi kısa sürede sonuca bağlarız.

Kayseri iş avukatı, iş hukuku alanında uzmanlaşmış kişilerdir. İş hukuku; iş sözleşmeleri, işçi ve işveren ilişkilerinin düzenlenmesinde görevli olan bir hukuk dalıdır. Halk arasında Kayseri işçi avukatı olarak da arama yapılabilir. Kayseri iş avukatı ile işçi avukatı demek neredeyse aynı anlamlara gelir. Her ikisinde de bağlı kalınan işçi ve işveren arasında imzalanan iş sözleşmesidir. Bu sözleşmeye göre Kayseri işçi avukatı olarak görevimizi yerine getiririz.

Kayseri iş avukatı veya iş hukuku avukatı olarak ihtiyaç duyduğunuzda Büyükkale Hukuk firmamıza ulaşabilirsiniz. İş hukuku avukatı olarak başvurduğunuzda işçinin haklı fesih durumuna bakarız. Öncelikle görüşmelerin ardından iş sözleşmesi fesih sebeplerini inceleriz. Haklı bir yol bulduğumuzda bunun üzerine planlamalar yaparak ilerleriz.

Kayseri İşçi Avukatı

Kayseri işçi avukatı olarak görev yapan ekibimiz, bu alanda uzman kişilerden oluşur. Pek çok farklı iş davası görmüş ve başarı ile sonuçlandırmış avukat ekibimiz, sizin için de doğru ve hızlı bir çözüm yolu bulmayı amaçlar. Kayseri iş avukatı ihtiyaçları genellikle işverenin işçinin hakkını vermemesi ile ortaya çıkar. Bu durumda işçinin haklı nedenle feshi söz konusu olur. Bu demek oluyor ki; eğer ortada haklı bir durum varsa işçi işverene istifa verebilir. Ancak bu durumun haklı olup olmadığı, sonrasında kazanılan hakların alınabilme durumu ile ilgili Kayseri iş avukatı ile görüşmeniz gerekir. Görüşme yapıp emin olmadan direkt olarak istifa vermeniz önerilmez.

İşverenin işçinin maaşını vermemesi, geciktirmesi, eksik vermesi, mobbing uygulaması, sigortasını eksik yatırması veya hiç yatırmaması gibi durumlar direkt olarak haklı fesih sebebi olabilir. Fesih durumunu netleştirmek için Kayseri iş avukatı ile görüşme yapmanız çok önemlidir. Kayseri iş avukatı ile görüşmenizin ardından size durumunuzu özetleyerek nasıl bir yol çizmemiz gerektiği konusunda planlamalar yaparız. İşçinin avukatı yoluyla işverene çektiği ihtarname ile alacak – verecek durumu iki kişi arasında netleştirilir.

Kayseri işçi avukatı ile bir danışmanlık sürecine başladığınızda artık hiçbir şekilde işvereninizle iletişime geçmemelisiniz. Yanlış anlaşılmalar, dava sürecini olumsuz etkileyecek herhangi bir şaşırtmacanın önüne geçebilmek için bu durum önemlidir. Kayseri iş avukatı ile bir sürece başladığınızda artık süreci avukatlarımız yönetecektir. Avukatlarımız işçinin hakkını en iyi şekilde arayarak hakkı olan miktarda tazminatı veya hakkı olan kazanımların işçiye devredilmesi, aktarılması konularında destek olur.

İş ve İşçi Avukatı Görevleri

Avukatlık söz konusu olduğunda her dalın kendine has farklı görevleri olur. Her avukatımız özel bir alanda uzmanlaşır. Kayseri iş avukatı görevleri de tamamen iş sözleşmesine ve iş hukuku kurallarına bağlı olarak netleşir. Kayseri işçi avukatı görevleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Mevzubahis olan davanın öncesi ve sonrası süreçlerini inceler, planlar ve işçi menfaatlerini koruyacak şekilde çalışmalar yapar.
 • İş hukuku ve tabi olunan iş sözleşmesinin detaylarını işçi ile paylaşır.
 • Kayseri iş avukatı olarak işçinin kazanımlarını belirler, işçiyi bu dava süreci ve sonrasında nelerin beklediği konusunda bilgilendirir.
 • İşten ayrılma sonrasında işçinin hangi haklara sahip olduğu konusunda net bir açıklama sunar.
 • İşveren ve işçi arası anlaşmazlıklarda arabuluculuk yapar.
 • İşverenin kabahati sebebi ile bir Kayseri iş avukatı aranıyorsa, avukatımız işçinin tüm haklarını sonuna kadar koruyacak bir istek planı hazırlar ve dava sürecini önemle takip eder.
 • Toplu iş sözleşmelerine dahil olunan durumlarda, sendikalaşmalarda da Kayseri iş avukatı, haksızlığa karşı işçi gruplarının yanında yer alır.
 • İşçi ve işveren arasında uzlaşma sağlanamadığında söz konusu hak talepleri mahkemeye gittiğinde Kayseri iş avukatı olarak ekibimiz, müvekkillerinin yanında yer alır ve onları mahkemede de en iyi şekilde savunur.
 • Kayseri iş avukatı gerektiğinde tanık beyanları hakkında yazılı beyanda bulunabilir, bilirkişi raporuna itiraz edebilir, bordro ve diğer belgelerin incelenmesini talep edebilir ve kendi de tüm bu belgelere erişim izni alarak detaylı araştırma yapar.

İş Hukuku

İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku kapsamında, Kayseri iş avukatı alanında uzmanlaşmış ekibimiz ile tüm davalarınızı en iyi şekilde savunarak sizin için olumlu sonuçlandırmaya çalışırız. İş Hukuku uygulamaları genellikle işçi lehinedir. İşçinin yaşadığı problemler, Kayseri iş avukatı ile görüşülür. Bu görüşmede sorunlar tespit edilir ve Kayseri iş avukatı, sorunların çözümü için işçi ile birlikte bir planlama yapar.

İş Hukuku ve İş Mahkemelerine başvuranlar her zaman işçiler olmaz. İşverenlerin de Kayseri iş avukatına ihtiyacı olabilir. İş sözleşmesine aykırı davranışta bulunan her personel için işverenlerin, uyarı ve iş akdini sonlandırma hakkı bulunur. Bu gibi durumlarda işverenler de Kayseri iş avukatı arayabilirler. Personelin sorun çıkardığı ve uzlaşmanın olamadığı durumlarda Kayseri iş avukatı, işverenden yana olarak görevini yapabilir.

Kayseri iş avukatı arayışlarınızda sizi en iyi temsil edecek olan Büyükkale Hukuk & Danışmanlık firmamız, uzlaşmaya varılamadığı ve çekişmeli olarak devam eden iş davalarında da her zaman müvekkilinin yanında olarak davaları en pratik ve hızlı şekilde çözüme ulaştırmayı hedefler. Kayseri işçi avukatı konusundaki tüm sorularınız ve dava süreçleriniz ile ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İş ve İşçi Avukatı

İletişim Formu

  Bizimle iletişime geçin.
  +90 352 221 39 86 Hemen Arayın!

  Bizimle iletişime geçerek randevu alabilirsiniz. İletişim adreslerimiz İletişim Sayfamızdadır.

  Menü